Hvordan lærer vi elevene å diskutere, tenke og argumentere? Vil vi egentlig det? Og hva er viktig når vi skal tenke og argumentere? Hvordan jobber vi for at vi skal tenke og diskutere bedre sammen? Hva gir dette oss som mennesker? Hva betyr dette for oss? Jeg snakker med professor Einar Duenger Bøhn fra Universitetet i Agder om dette.
Intervjuet på Spotify
Intervjuet på Soundcloud
Intervjuet på Apple Podkaster
Einar Duenger Bøhn på Wikipedia
Bok: Meningen med livet
Bok: Hva er Metafysikk?
Mitt intervju med Claudia Lenz
Mitt intervju med Rysjedamene
Mitt intervju med Ariane B. Schjelderup
Lektor Lomsdalens innfall på sosiale media:
Instagram: @lektorlomsdalen
Twitter: @lektorlomsdalen
Bluesky: @lomsdalen.bsky.social
Mastodon: @Lomsdalen@oslo.town
Facebookside: Lektor Lomsdalen
Facebookgruppe: Lektor Lomsdalens innfall
Abonnér på podkasten:
Denne podkastepisoden er reklamestøttet:
Denne podkastepisoden er produsert med støtte fra Fagbokforlaget og inneholder derfor reklame for en av produktene fra eller tjenestene til Fagbokforlaget. Les mer om reklame på Lektor Lomsdalens innfall her.
Christian Lomsdalen er ph.d-stipendiat ved Universitetet i Bergen etter mange år i den videregående skolen som lektor. Ved siden av dette lager han podkast og leder Human-Etisk Forbund. Han har skrevet læreboken Burde vi det? om profesjonsfaglig etisk kompetanse i skolen. Du finner han også på podkastene Tanketrigger, Frokostkaffen, og PedsexPod. Han er førstegenerasjons bergenser, far og bonusfar til fire, og alltid engasjert. Ateist, feminist og humanist.